Відзначили 100-річчя битви під Зборовом

У селі Калинівка, Зборівського району відзначили 100-річчя битви чехословацьких та австро-угорських військ, мала далекосяжні наслідки для чеського народу. На заході були присутні голова Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Ян Гамачек, перша заступниця Голови Сенату Чеської Республіки Мілуше Горська, заступниця міністра оборони Чеської Республіки Алена Нетоліцька, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Зборівської районної державної адміністрації Ігор Яворський, голова Чехословацької спілки легіонерів Павел Будінський, Надзвичайний та Уповноважений посол Словацької Республіки Юрай Сівачек.

Про це пише сайт ЗБОРІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на Зборівську РДА.

Чехословацька Республіка, що виникла у жовтні 1918 року, та сучасна Чехія високо цінувала та цінує героїв, які полягли на зборівських полях, а друге липня стало святом заснування чеської армії.
Хоча Чехословаччини вже не існує, але Чеська Республіка продовжує зборівські традиції на теренах самостійної України – на землі, де спочивають останки 238 воїнів, які полягли за ідеали свободи і рівноправ’я народів.
«Історія українського народу як і чеського, і словацького народів – історія боротьби за незалежність й утвердження демократичних цінностей. Я думаю, що ці кроки є вдалим прикладом ідейного єднання», – зазначив Степан Барна.
До сторіччя бою за кошти Чеської Республіки відбулася комплексна реконструкція пам’ятника полеглим чехам та словакам у Зборівській битві. На 17 кам’яних дошках вказали імена 238 загиблих воїнів.
За словами керівного секретаря Чехословацького Товариства Легіонерів Мілана Мойжіша, реконструкцією меморіалу займалося Міністерство оборони Чеської Республіки разом з товариством Чехословацьких легіонерів та об’єднанням волинських чехів.
«Тут воювала самостійна Чехословацька бригада, яка складалася з 3500 воїнів. Ці воїни під час битви взяли в полон біля 4000 воїнів австро-угорської армії – більше, ніж їх було самих. Вони наступали по трьох лініях і прорвали оборону австро-угорської армії з трьох напрямків, зайшли в глибину лінії ворога на 6,5 км. Всі, хто тут загинули, поховані у братській могилі в селі Калинівка», – розповів Мілан Мойжіш.

Джерело:  ЗБОРІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*