Операція “Ы” та інші пригоди гусятинських прокурорів

Пам’ятаєте смішний монолог прораба у комедії «Операция Ы»? «…В то время, как наши космические корабли бороздят просторы Вселенной…» Ну, справді, смішно… Але, проводячи аналогію з подією, про яку зараз розповімо, мешканцям села Городниця Гусятинського району Тернопільщини – зовсім не до сміху. А декому навіть лячно…

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

31-го травня відбулась сесія Городинецької сільської ради. Звичайна сесія, яка закінчилась безпардонним силовим візитом. Коли депутати почали розходитись, до них, у супроводі поліцейського (очевидно, для охорони…) підійшли люди у цивільному і представились працівниками Гусятинської районної прокуратури. При цьому, кажуть очевидці, будь-яких документів, які б засвідчували їх «прокурорське» походження – хлопці у цивільному не пред’явили. Натомість вимагали їх у депутатів. Так чого ж хотіли?

Зараз зрозумієте – чому ми згадали про «Операцию Ы». Переінакшуємо, до нашої ситуації, вислів прораба:»У той час, коли в гусятинській прокуратурі припадають пилом сотні, а,може, й тисячі нерозслідуваних справ, місцеві прокурори бороздять простори Городниці, аби провести дуже важливу операцію «Ы» на користь скандального агрохолдинга «Мрія».

Операція полягала у тому, що працівники прокуратури, зчиняючи певний тиск на депутатів, почали скликати до сільради мешканців села і змушувати селян заповнювати так зване «опитування». Його бланки були віддруковані заздалегідь і залишалось лише вписувати відповіді. Якщо коротко, то суть запитань зводилась до одного:»Чому ви відмовляєтесь співпрацювати з агрохолдингом «Мрія», а віддаєте свої земельні паї в оренду іншим підприємствам?» Доходило до того, що приставлений поліцейський за руки тягнув людей до сільради на прокурорське “опитування”. На селян явно тиснули, якщо не сказати – залякували… У деяких, особливо літніх, мешканців Городниці – просто руки трусились. Бо ж не кожного дня прокурори тебе «трусять»… Для довідки: повноваження прокурора регулюються Кримінальним процесуальним кодексом і Законом України «Про прокуратуру». Функції прокурора, як правило, зведені до надання вказівок слідчим, погодження клопотань, обвинувальних актів, підтримання державного обвинувачення у судах та інших процесуальних рішень. А в існуючій реальності робота «реформованих» прокурорів часто зводиться до банального підписування, підготовлених слідчим, документів. І,це- шкода, але дуже рідко прокурори беруть активну участь у розслідування кримінальних проваджень.

А тут, раптом, така бурхлива діяльність у провінційній Городниці. Наче там якийсь злочин століття було скоєно… Не стверджуємо, але маємо підстави висунути цілком обґрунтоване припущення – Гусятинська прокуратура діяла конкретно на користь агрохолдингу «Мрія». І операція «Ы» відбувалась за сценарієм – не хочете віддавати землю «Мрії», то ми вас “трохи опитаємо”. Чи то пак – залякаємо… P.S. Цей матеріал спрямовуємо особисто Генеральному прокурору України Юрію Луценку.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*