На Тернопільщині відбулася презентація видання “Історія воєнної округи УПА “Лисоня”

Історія — це великий скарб людства. Підтримка і вшанування національної пам’яті й слави є одним із елементів успішного виховання підростаючого покоління.

26 лютого 2019 року в залі засідань Бережанської міської ради та в читальному залі Бережанського ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» відбулася презентація книга кандидата історичних наук, Сергія Волянюка під назвою “Історія воєнної округи УПА “Лисоня”. У ній автор описує боротьбу відділів Української Повстанської Армії із окупантами: німцями, росіянами та поляками. Участь у презентації також взяв тернополянин, історик, активіст руху «Вільні Люди» – Іван Ковалик. Оскільки саме УПА була тією армією, що вела боротьбу одночасно і з нацистським та комуністичним окупаційними режимами. У книжці, на основі архівних документів, опублікованих джерел і наукової літератури, розповідається про становлення, розвиток та діяльність відділів УПА на Бережанщині та на території Тернопільщини загалом.
Окремо розповідається про внесок Організації Українських Націоналістів у розбудову ВО “Лисоня”. Зокрема, про роботу військової (організаційно-мобілізаційної) референтури ОУН, формування збройних груп Української Народної Самооборони – предвісника УПА у Галичині. У книжці
міститься інформація про поділ, структуру, чисельність та командний склад УПА на Тернопільщині, діяльність її відділів проти німецького і радянського режимів, а також проти польського підпілля.
Висловлюємо щиру подяку історику, кандидату історичних наук Сергію Волянюку за цю вагому історичну працю що він здійснив, тим самим розкривши невідомі сторінки з історії ОУН та УПА на Бережанщині.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*