На Тернопільщині маніпулюють державними коштами

“Освоїти 13 мільйонів за три дні до Нового року” – знає, вміє, практикує Управління капітального будівництва ТОДА.

В період з 27 по 28 грудня, УКБ уклало 10 договорів на будівництво спортивних майданчиків із штучним покриттям. Звісно, для того щоб уникнути відкритих торгів, в угодах зазначені суми до 1,5 млн.грн. Загальна сума новоспечених договорів сягає 13 мільйонів грн., а виконання зазначених в умовах угод робіт планується реалізувати протягом 2019 року.

Причина такої відчайдушної працездатності чиновників напередодні святкових днів очевидна – за 2018 рік залишились неосвоєні кошти, які, у випадку якщо їм не знайдеться доречного застосування, доведеться повернути з обласного бюджету, державному.

Звісно, віддати 13 мільйонів з області (для Кузяка це рівнозначно, як віддати 13 мільйонів зі своєї кишені) не захоче жоден чиновник, тому УКБ мало єдиний вихід – оперативно укласти угоди, в яких і вийде освоїти значну суму. Зауважимо, що в даному випадку ми в жодному разі не є противниками спортивних майданчиків, але якщо вже їх дійсно заплановано облаштовувати, чому б не робити це влітку (звісно, якщо їх дійсно планували робити).

Рятувальним човном для тернопільських чиновників у цьому випадку, стала Постанова КМУ № 117, яка дозволила розпорядникам державних коштів здійснювати 100% попередню оплату на строк до 12 місяців для закупівлі “товарів, робіт, послуг, пов’язаних з будівництвом (реконструкцією) футбольних полів із штучним покриттям”.

Відтак, в руки підрядників передано чималу суму бюджетних коштів, якими ті зможуть на власний розсуд розпоряджатися впродовж цілого року (на наш погляд більш логічним було б укладати подібні договори в весняно-літній період і в термін не більше як 6-8 місяців, аби мотивувати підрядників більш оперативно виконувати замовлені роботи).

Але навіть у такій, здавалося б простій схемі, не обійшлося без конфузів. Нам стало цікаво, яким чином Державне Казначейство пропустило укладені договори, адже в Постанові КМУ зазначено, що такий аванс надається терміном до 1 року, а в договорах, які уклало УКБ зазначено термін від 27 грудня 2018 року до 31.12.2019 (тобто термін більший аніж 1 рік), ті ж дані міститься і в процедурі закупівлі на сайті Prozorro.

Проте і це ще не все у передноворічній схемі освоєння коштів: усі закупівлі проведені без застосування процедур, які б могли створити конкурентно-спроможні умови. Адже Кузяк просто уклав прямі договори з фірмами (одна з яких зареєстрована лише в 2018 році, інші дві є частими “переможцями”, а точніше сказати одноосібними “одержувачами” тендерів від ТМР, УКБ та інших розпорядників бюджетних коштів (так сказати “свої фірми”).

Чи будуть роботи виконані швидко і якісно покаже час, нам же, в свою чергу, залишається сподіватися, що хоча б таким чином, але діти отримають спортивні майданчики, а компетентні органи проконтролюють вартість робіт, а також те, чи дотримані норми Законів при укладанні договорів та перерахуванні коштів підрядникам.

ВО “Автомайдан” Тернопільський осередок

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*