Музей на Тернопільщині шукає земляків у Санкт-Петербурзі

Музей звертається за допомогою та шукає кременчан в Санкт-Петербурзі!

ШАНОВНІ КРЕМЕНЧАНИ!
Сьогодні Кременецьким краєзнавчим музеєм відкриваються давно забуті сторінки славетного життя нашого міста та краю! Неймовірно чудова новина виявлена в наслідок наукових досліджень.
На початку минулого століття Кременець продовжував бути освітнім та культурним центром, не втративши статусу Волинських Афін. Саме в Кременці на той час виходило два унікальних періодичних видання:
– сатиричний журнал «Кременецкая искра» (1910-1914 рр) редактором якого був вчитель кременецького однокласного міського училища ім. М.Гоголя Кирило Карпович Деденко;
– літературно-науковий журнал «Возрождение» (1906-1908 рр) редактором цього часопису був Микола Ришковський – колезький радник, начальник Кременецької поштово-телеграфічної контори.
Нам відомо, що неповні комплекти цих видань зберігаються в Санкт-Петербурзі в Російській національній бібліотеці, у друкованому вигляді в Російському журнальному фонді за адресою пл. Островського, буд.1. (за цю інформацію ми дуже вдячні кременчанину Роману Сердечному). В Україні вдалося віднайти лише один погано збережений екземпляр журналу «Возрождение», який знаходиться в Києві у Національній бібліотеці України ім. В.Вернадського.

Кременецький краєзнавчий музей з великим проханням звертається до кременчан допомогти в подальших дослідженнях цих періодичних видань. Можливо у когось в домашніх архівах збереглися будь-які відомості про редакторів, працівників цих видань тощо. Можливо у вас є родина чи близькі друзі, які сьогодні мешкають в Санкт-Петербурзі та зголосяться до співпраці.

З приводу цього питання, будь ласка, звертайтеся до директора Кременецького краєзнавчого музею Андрія Левчука.
За адресом: м. Кременець, вул. Шевченка, 90,
тел.: 22738; ст.: 068-356 -4141;
e-mail: kremenetsmuseum@gmail.com ,
сторінка у фейсбуці https://www.facebook.com/kremenetsmuseum/

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*